Studio odpowiedzialne za World of Tanks, World of Warships i World of Tanks Blitz rozszerza swoją działalność i otwiera kolejne biura w Europie. Tym razem miejsca pracy znajdą się w Belgradzie oraz Warszawie – łącznie dla 400 pracowników.

W kwietniu 2021 Wargaming https://wargaming.com podjął decyzję o wycofaniu się z rynków rosyjskiego i białoruskiego. Restrukturyzacja firmy wiąże się z otwarciem dwóch nowych biur – w Warszawie i Belgradzie, które wzmocnią globalne operacje firmy. Są już 7 i 8 lokacje w Europie, które dołączą do cypryjskiej Nikozji, litewskiego Wilna, czeskiej Pragi, brytyjskiego Guilford, niemieckiego Berlina oraz ukraińskiego Kijowa, w których Wargaming ma swoje przedstawicielstwa.

Wargaming Warsaw rozpocznie działalność jako zespół wydawniczy złożony z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Będzie miał on na celu wzmacnianie gier z portfolio wydawniczego firmy. W tej chwili pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie. W planach – zatrudnienie ok. 50 osób do końca 2022 roku. Dalsze plany Wargaming Warsaw będą zależne od przebiegu restrukturyzacji firmy.

W skład oddziału Wargaming Belgrade wejdą pracownicy międzynarodowi i lokalni, zajmujący się zarówno zadaniami wydawniczymi, jak i tworzenia gier. Belgradzkie biuro stanie się także ważnym miejscem relokacyjnym dla pracowników Wargaming z różnych części świata. Studio skupi się na franczyzach World of Tanks i World of Warships oraz potencjalnym tworzeniu nowych gier.

„Warszawa i Belgrad to logiczne wybory na nowe kierunki. Oba miasta mają szybko rozwijające się sektory technologiczne oraz duży potencjał. Mamy nadzieję na ścisłą współpracę ze społecznościami IT w obu miastach, aby tworzyć najlepsze zespoły twórcze i wydawnicze. Nasza firma kontynuuje rozwój i ma wielkie plany na przyszłość. Warszawa i Belgrad będą kluczowe w ich realizacji.” – Wiktor Kisłyj, prezes firmy Wargaming

Wargaming na rynku gier komputerowych działa od 1998. Obecnie firma ma 15 biur na całym świecie. Miliony graczy codziennie bawią się w tytułach Wargamingu na wszystkich wiodących platformach gamingowych.