Dziś premierę ma nowa wersja aplikacji PlayStationApp, dzięki której gracze korzystający z urządzeń mobilnych mają jeszcze lepszy kontakt ze znajomymi i ze społecznością PlayStation.

Aplikację można pobrać z App Store oraz Google Play. Jest dostępna w 23 językach i 73 krajach na całym świecie. Najważniejsze funkcje PlayStation App to:

Co nowego – bądź na bieżąco z tym, co robią i piszą twoi znajomi. Czytaj najnowsze informacje o PlayStation oraz wpisy od ważnych osób, programistów i menedżerów społeczności, których obserwujesz.

Znajomi – przeglądaj listę znajomych oraz ich statusy online, poznawaj graczy, których możesz znać, oraz tych, których warto obserwować.

Profil – dowiedz się więcej o znajomych i udostępniaj więcej informacji o sobie, korzystając z bogatszych profilów zawierających listę Twoich gier, społeczności, do których należysz, Twoje działania, znajomych i inne informacje.

Powiadomienia – w prosty sposób sprawdzaj wiadomości od PlayStation, zaproszenia do gier i imprez, alerty gier, zaproszenia do znajomych, na wydarzenia.

Przycisk PlayStation – zapewnia szybki dostęp do PlayStation Store oraz popularnych funkcji, takich jak wydarzenia, trofea oraz opcja wykorzystania kodów. Przycisk pozwala też uruchamiać inne aplikacje PlayStation, na przykład PlayStation 4

Second Screen, PlayStation Messages czy PlayStation Communities.