Nadchodząca wielkimi krokami premiera exclusive’a na PS5 zatytułowanego Returnal to propozycja dla fanów gier akcji TPP z elementami roguelike’a.

W Returnalu pokierujesz krokami astronautki Selene, uwięzionej na obcej planecie i będącej pod wpływem dziwnej pętli w czasie. Każda śmierć i wskrzeszenie głównej bohaterki sprawi, że świat przejdzie przemianę, a ona sama będzie musiała przeżywać to samo wydarzenie wielokrotnie. Śmierć w Returnal jest częścią przygody, a nie zakończeniem rozgrywki. Głównym zadaniem jest wydostanie się z czasowej pętli i odkrycie tajemnic związanych z przedziwną planetą.

Gra ma zachwycać oprawą wizualną i dźwiękową. Postacie mają niemal odwzorowywać rzeczywistość, etapy urzekać dokładnością wykonania, a dźwięk – szczególnie grając w słuchawkach – powinien zapierać dech w piersiach.

Za produkcję gry odpowiada fińskie studio Housemarque, znane z takich gier jak Dead Nation, Resogun czy Outland. Pierwotnie była zaplanowana na 19 marca 2021 roku, jednak już wiadomo, że data premiery uległa przesunięciu. Finalnym terminem wydania Returnal ma być 30 kwietnia bieżącego roku.