Obywatele Federacji! Jesteście gotowi, by wkroczyć do jakże słowiańskiego, dystopijnego świata SibirPunk ubranego w formę papierowego RPG-a? Jest ku temu okazja, bo właśnie ruszyła kampania społecznościowa w serwisie wspieram.to, której celem jest zebranie funduszy na wydanie gry fabularnej. Zarówno w wersji elektronicznej, jak i w formie drukowanej (220 stron, twarda oprawa).

Nova-Tek Studio obiecuje łatwy do opanowania system walk, bez tony tabelek i gadżetów niezbędnych do wyliczenia skali obrażeń (cytujemy: „Żadnego przeżynania się przez setki tabelek, porównywania współczynników i zliczania modyfikatorów do testu otwierania zamków przy umiarkowanym krwawieniu w warunkach lekkiego wiatru od strony rufy.”). Do uniwersum możemy wkroczyć za jedyne 59 zł (cyfrowa wersja podręcznika) lub za 149 zł (plus wysyłka), jeśli wolimy gotowy wydruk. Organizatorzy zbiórki przewidzieli kilka gadżetów tematycznych w droższych pakietach – to m.in. kości k6 SibirPunk, znaczniki Słowiańskiej Duszy i Ekran Mistrza Gry.

Zbiórka osiągnęła już połowę podstawowego celu kampanii (35 000 zł), jednak przez najbliższy miesiąc trwania akcji możemy spodziewać się kilku kolejnych progów. SibirPunk RPG będzie czekał na wasze wpłaty do 14 lipca 2021 r., a dostarczenie finalnej wersji gry zaplanowano na styczeń 2022 r.