Bogato ilustrowana gra studia Error300 Games z Dublinu zestawia niezdarność (głównej bohaterki) z dobrym intencjami, upływ czasu z więdnącym roślinkami w doniczkach.

Nora: The Wannabe Alchemist  to zaproszenie do przytulnego, acz zagraconego domku wiedźmy Nory, w którym trzeba będzie uwarzyć kilka potężnych mikstur, by osiągnąć stan domowej równowagi. Wszystko t w formie barwnej przygodówki point and click.

„Mam coś do wyznania. Właściwie lubię gry na czas. Dużo. Tak długo, jak mają sensowną historię, przyzwoity interfejs użytkownika i ładną grafikę, jestem w grze. To właśnie zrobiliśmy wraz z wydaniem Nora: The Wannabe Alchemist na Steam Early Access: uzyskanie równowagi w tym idealnym, luźnym i przytulny gwarze, w towarzystwie ulubionego ciepłego napoju.” – Marina Makarewska, dyrektor i projektant, Error300 Games

Mikstura interfejsu znanego z przygodówek point & click z elementami rozgrywki w stylu farmerskich symulatorów, da nam okazję do przyrządzenia unikalnych mikstur, handlu z klientami, zbierania roślinek alchemicznych (zanim zwiędną), odświeżania domku (za zebrane fundusze, ulepszania umiejętności, odblokowywania nowych przepisów i zbierania, uprawiania oraz kupowania unikalnych składników do mikstur. Gra Nora: The Wannabe Alchemist jest już dostępna we wczesnym dostępie na Steamie, tymczasowo z 30-procentową zniżką (do 2 czerwca 2022 r.).

Do tej pory Error300 Games wydało m.in. Mosaic Chronicles, Tangram Collection, Welcome to My Cave oraz Bulbs 2.0.