Trenta Reznora, lidera Nine Inch Nails przestawiać nie trzeba. Zapalonym graczom może być znany z przełomowej ścieżki dźwiękowej do pierwszego Quake’a, udziale w udźwiękowieniu Dooma 3 (z którego finalnie się wycofał) oraz tematu przewodniego do Call of Duty: Black Ops II.

Dlatego myślę, że uzasadnionym będzie poinformować o nagłym i niespodziewanym udostępnieniu za darmo najnowszego albumu NIN. Inspiracją była powszechnie znana sytuacja na świecie, a opatrzone pokrzepiającym opisem wydawnictwo można pobrać ze strony nin.com. Opcja odsłuchu dostępna jest na YouTube, a na pozostałe serwisy streamingowe zawita wieczorem.

Świeża porcja muzyki ukazała się jako „Ghosts V: Together” oraz „Ghosts VI: Locusts”, co jest nawiązaniem do instrumentalnego albumu „Ghosts I–IV” z 2008 roku. O tyle nietypowego, że znany z perfekcjonizmu Reznor postanowił zrezygnować z absolutnej kontroli i postawił na eksperymentalne sesje w studio z zaproszonymi muzykami. Efekt okazał się intrygujący, a operując obszernym skrótem można go określić jako NIN-ową wersję post-rocka.

Najnowsze dzieło wydane pod szyldem Nine Inch Nails to owoc współpracy Trenta z Atticusem Rossem (od 2016 roku oficjalnym członkiem NIN) i bliżej mu raczej do ostatnich dokonań obu panów na polu muzyki filmowej niż poprzednika sprzed 12 lat.

Ale dlaczego tu jeszcze jesteście? Marsz na nin.com ściągać i słuchać!