Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię takie informacje. Zwłaszcza gdy mówimy o TAKICH grach jak System Shock 2. To jest bowiem tytuł…

…w który każdy powinien zagrać. Pisze absolutnie serio. Jest taka mała grupa gier w które po prostu trzeba. Oczywiście nie będę strzelał do tych którzy nie zagrali ale mogę przekonywać z całego serca żeby to zrobili. Szczególnie gdy na tacy ma być podana nowa odświeżona edycja!

Nightdive Studios cztery lata temu wydało remake/enhanced edition pierwszego System Shocka i moim zdaniem była to rzecz jak najbardziej udana. Są też współodpowiedzialni za Blood: Fresh Supply o którym Patrol pisał tutaj. Można powiedzieć, że znają się na rzeczy. Dlatego naprawdę wielki uśmiech wyskoczył mi na twarzy gdy ogłosili co następuje na Twitterze:

Potem jednak zacząłem się zastanawiać i ogarnęły mnie pewne wątpliwości. Jeśli chodzi o System Shocka 2 to przy tym tytule działa silna scena moderska która opracowała wiele świetnych poprawek łatających dziury w grze i po prostu polepszających sam gameplay (nawet takie gry jak System Shock 2 mają wady!). Mam szczerą nadzieję, że w tym przypadku Nightdive pokusi się o większe zmiany niż lepsza rozdzielczość czy jakieś drobne kosmetyczne ulepszenia. Z drugiej strony to System Shock 2 – dobrze będzie po prostu znów zagrać w tą esencję geniuszu na współczesnym blaszaku. Drugie starcie z SHODAN to moim zdaniem podręcznikowy przykład tego jak można w grze budować napięcie i klimat osamotnienia, zagubienia i po prostu małości protagonisty. Zaprawdę żyjemy w ciekawych czasach!

PS. No i doświadczyć ponownie tej sceny (SPOILER dla tych którzy nie grali):