Seria gier cRPG, która bezpośrednio nawiązywała do mechaniki walki z Diablo, dodając do rozgrywki dwa elementy: prowadzenie kilkuosobowej drużyny oraz widok otoczenia z lotu ptaka zrealizowany w pełnym 3D. Choć od premiery pierwszej części minęło już 17 lat, to wciąż jest to ciekawy action cRPG, który z wraz z kolejnymi wersjami całkiem zgrabnie dojrzewał.

Duża różnorodność przeciwników i zmieniające się jak w kalejdoskopie otoczenie było wyróżnikiem pierwszej części gry opracowanej przez studio Gas Powered Games i wydanej w 2002. Na kontynuację musieliśmy poczekać do 2005 roku, wtedy to Gas Powered Games zaserwowało nam powrót do Aranny (świata, w którym toczy się rozgrywka w Sungeon Siege). Kilka lat później, w 2011 roku powróciliśmy jeszcze raz do świata Dungeon Siege III dzięki Obsidian Entertainment, który rozbudował historię świata i zarysował nowy konflikt oraz zupełnie nowych bohaterów.

Serwis Fanatical oferuje komplet podstawowych trzech części Dungeon Siege za niecałe 25 zł (klucze Steam). W zestawie brakuje dodatków DLC, w tym Dungeon Siege III: Treasures of the Sun, który możemy dokupić na Steamie za dodatkowe 25 zł. Warto się pospieszyć, do końca sprzedaży pakietu w promocyjnej cenie został mniej więcej tydzień.