Jeśli moim wzorem grałeś w piątą odsłonę serii Persona, wiesz że jest to tytuł, który na swój sposób zrewolucjonizował nieco zdrętwiały gatunek japońskich RPG-ów.

Persona 5 dokonała niespotykanej dotąd adaptacji języka mangi, odnajdując piękno w przesadzie, feerii kolorów, przedstawiania emocji i ekspresji w niespotykany dotąd sposób. W połączeniu z grafiką i grywalnością, eskalacja języka japońskiego i tamtejszych zwyczajów jeszcze nigdy nie smakowała tak wspaniale. Wszystko powyższe sprawiło, że jest jedną z najlepszych gier w swoim gatunku. Tymczasem Atlus w oficjalnym zwiastunie zapowiada fabularną kontynuację piątej części, prezentując gameplay trailer z gry właściwej o podtytule The Phantom Strikers!

Persona 5 Scramble, tworzona przez studio Omega Force, to jednak coś znacznie więcej niż bezpłciowy spin-off głównej odsłony. Produkcja, w której ważną rolę odegra Zenkichi Hasegawa oraz więzienia dusz, stanowi bezpośrednią kontynuację przygód Jokera i spółki, co cieszyć powinno nie tylko RPG-owych maniaków, ale przede wszystkim miłośników niebagatelnych produkcji, gier eksperymentujących z mechanikami i puszczających oko do odbiorcy.

Premiera tytułu na rynku japońskim (na Nintendo Switch oraz PlayStation 4) została zapowiedziana na 20 lutego 2020 r. Warto odnotować, że opisywana produkcja nie ma nic wspólnego z Personą 5 Royal, będącą osobnym projektem.