Studio Niantic jest znane z tego, że stworzyło niezwykle popularną, mobilną wersję Pokémon GO, w której wykorzystano geomapping i AR. Teraz deweloperzy z amerykańskiego studia kontynuują współpracę z Nintendo, w celu stworzenia kilku mobilnych gier bazujących na rozszerzonej rzeczywistości. Jedną z nich będzie tytuł, który przeniesie graczy do świata Pikminów.

Pokémon GO okazał się niezwykle udanym projektem, który podbił serca graczy na całym świecie. Sukces był ogromny, a jego istotnym elementem z pewnością był fakt, że była to gra bazująca na rozszerzonej rzeczywistości i wykorzystująca do zabawy geomapping. W związku z tym, warto trzymać się tego przepisu i rozwijać kolejne tytuły w podobnym stylu. Studio Niantic, przy współpracy z Nintendo, ogłosiło, że bierze się za serię Pikmin. Warto przypomnieć, że są to gry strategiczne, w których bohaterami sią tytułowi Pikmini. Gracz wydaje im rozkazy i stara się zrealizować swoje cele. Czego zatem można oczekiwać po najnowszej części? Niantic zrobi to, z czego jest znane najlepiej, czyli przygotuje grę, która skłoni gracza do zabawy w ruchu. W oficjalnej zapowiedzi wyjaśniono, że nowy tytuł o Pikminach będzie wymagał porusznia w prawdziwym świecie, tak samo jak miało to miejsce w przypadku Pokémon GO i Harry Potter: Wizards Unite.

Premiera Pikminów AR została przewidziana na 2021 rok. Wszystkie zainteresowane grą osoby mogą się zapisać do newslettera, dostarczającego najnowsze wieści o planowanym tytule.