W Stanach Zjednoczonych panuje kryzys, Nowy Jork na początku lat 30. cierpi z powodu prohibicji alkoholowej, gangsterzy wykorzystują sytuaccję. Świat powoli zmierza w kierunku II wojny światowej. To również złoty wiek dla prasy.

Symulacyjna gra w zarządzanie zasobami, w której zbudujemy ekonomicznie opłacalne i niezależne imperium prasowe. Imperium przekazujące wiarygodne (albo nie) informacje. W pierwszej kolejności zatrudnimy do pracy najlepszych dziennikarzy i stworzymy po swojemu tytułową wieżę. Mając już w zespole doświadczonych reporterów, wyszukamy wiadomości na wyłączność oraz znajdziemy odpowiednie oferty reklamowe. Zarobimy duże pieniądze zwracając uwagę na potrzeby własnych czytelników, zwiększając liczbę subskrypcji i dostarczając opinii publicznej fakty o sensacyjnych zdarzeniach. Będziemy odpowiedzialni za kompozycję naszego czasopisma, w tym za wygląd pierwszej strony oraz za ilość reklam znajdujących się w gazecie. Poza tym podejmiemy się niełatwych i nie zawsze zgodnych z prawem wyborów. Staniemy po stronie potężnych baronów prasowych, czy ważniejsza okaże się być wolność dziennikarska?

„Styl graficzny w dużej mierze inspirowany jest filmami Wesa Andersona. Na przykład przekrój łodzi w filmie Podwodne życie ze Stevem Zissou zawsze nas fascynował. Oczywiście, inspirujemy się również innymi grami, takimi jak Two Point Hospital, Prison Architect i This is the Police.” – deweloperzy Studio Nul Games

News Tower ma ukazać się we wczesnym dostępie na komputerach PC, data premiery zostanie wkrótce zapowiedziana. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.