Dokładnie 190 000 osób na Steamie ruszyło jednocześnie do boju w szczytowym momencie popularności zamkniętej bety, która otwiera podwoje do New World przez najbliższe dwa tygodnie – do 2 sierpnia 2021 r. Wyspa Aeternum otworzy swoje podwoje przed wszystkimi w momencie premiery gry, już 31 sierpnia tego roku.

New World to MMO osadzone w otwartym świecie, w którym gracze zmierzą się z nawiedzonym pustkowiem tajemniczej wyspy Aeternum. Będzie szansa wziąć udział w ogromnych oblężeniaach, wymagających ekspedycjach, inwazji nie z tego świata i zwiedzaniu zróżnicowanego (jak na wyspę) środowiska naturalnego. New World oferuje sporo rozgrywek w modelach PvP oraz PvE, uwzględniając: ekspedycje (5-osobowe wyprawy w podziemia i odkrywanie sekretów wyspy), wojny (przewidziane nawet w skali do 100 graczy na raz), napady na posterunki (walka o kontrole nad fortyfikacjami w 20-osobowych, konkurujących zespołach) oraz inwazje (atak na terytoria kontrolowane przez graczy przez grupę 50 osób).

W New World postacie rozwijane są bezklasowo, styl walki definiowany jest przez wybór broni, a rozbudowane rzemieślnictwo umożliwia eksplorację świata gry na własny sposób.

Zamknięta beta New World dostępna jest wyłącznie dla graczy, którzy zdecydowali się kupić grę w zamówieniach przedpremierowych dostępnych na Amazonie oraz Steamie (ceny gry to 142,99 zł za edycję standardową oraz 179,99 zł za edycje deluxe (dodatkowe skórki, zwierzęcy towarzysz, emotikony i cyfrowy album w pakiecie). Najnowsza gra Amazon Games nie wymaga późniejszego opłacania abonamentu.