Studio E-Line Media szykuje się do premiery narracyjnej platformówki na Switchu w formie kompletnej edycji Alone Arctic Collection, której debiut zaplanowano na 24 lutego 2022 r.

Zdobywczyni 10 nominacji do nagród oraz nagrody BAFTA Games Award 2015 w kategorii Best Debiut Game, pierwotnie wydana w 2014 roku na PC i stacjonarnych konsolach, platformówka Never Alone (Kisima Inŋitchuŋa) to jedna z niewielu komercyjnych gier, które za bazę fabularną obrały rdzenną kulturę Ameryki Północnej. Never Alone powstało w ścisłej współpracy z niemal 40 starszymi gawędziarzami i członkami społeczności Alaska Native. Zestaw Arctic Collection łączy wielokrotnie nagradzaną grę z rozszerzeniem Foxtales.

Oprócz premiery Never Alone Arctic Collection na Nintendo Switch, E-Line Media potwierdza również, że sequel o roboczym tytule Never Alone 2 wszedł w fazę przedprodukcyjną. Premiera zaplanowana została na 2024 r. a gra ponownie zostanie opracowana we współpracy z Cook Inlet Tribal Council, co umożliwi nam wgląd do świata złożonego z historii o Iñupiaq.

„Praca z Cook Inlet Tribal Council i społecznością Alaska Native była naprawdę inspirującym doświadczeniem dla zespołu E-Line, jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem Never Alone Arctic Collection na Nintendo Switch, idealną platformę dla bogatej kulturowo gry z rozgrywka w trybie współpracy. Z przyjemnością ogłaszamy, że rozpoczęliśmy przedprodukcję kontynuacji Never Alone, opierając się na tym samym partnerstwie, aby dzielić się i celebrować rdzenną kulturę Alaski oraz opowiadanie historii przed globalną publicznością.” – Alan Gershenfeld, prezes i współzałożyciel E-Line Media.

Never Alone to wprawdzie mechanicznie gra zręcznościowa, opowiadająca historię podróży Nyny i lisa, poszukujących źródła wiecznej zamieci, która zagraża przetrwaniu wszystkiego, co kiedykolwiek znali. Jednak obok klimatycznej platformówka z łamigłówkami dostrzeżemy także drugą wartwę gry – opracowaną we współpracy z Iñupiat, rdzennymi mieszkańcami Alaski i czerpiącą pełnymi garściami z tradycyjnej historii, która była przekazywana przez pokolenia. W Never Alone możemy kierować obiema postaciami w trybie dla jednego gracza lub grać wspólnie z przyjacielem, przemierzając zamarzniętą tundrę, przeskakując zdradzieckie kry lodowe, pływając przez podwodne jaskinie i stawiając czoła wrogom, zarówno dziwnym, jak i znajomym. Spotykać legendarne postacie z opowieści Iñupiaq — a wszystkim opowiada mistrz gawędziarzy w języku Iñupiaq – wszystko to przedstawione w formie odblokowywanych w trakcie rozgrywki filmów Cultural Insight. Gra w wersji na Switcha będzie dostępna z polskimi napisami. Never Alone jest również dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboxa One, Wii U, macOS, iOS i Androidzie.