Do wielbicieli kolorowego szaleństwa Llamasoftu i Jeffa Mintera, po PC i stacjonarnych konsolach, dołączą niebawem właściciele odnowionej konsoli Atari VCS i Switcha – i to jeszcze tej wiosny.

Powiedzieć, że Tempest to gra olśniewająco, to zdecydowanie za mało – to gra transowa, medytacyjna, kolorowa i psychodeliczna. Przy tym piekielnie wciągająca w swój świat poskładany z wektorów. Nie bez powodu to Jeff Minter jest twórcą VLM (w różnych wariantach) – czyli najbardziej niezwykłego narzędzia do wizualizacji muzyki na Jaguarach i Xboxach…

Tempest 4000 zostanie wydany na Atari VCS i Nintendo Switch 22 marca 2022 roku. Oszałamiająca wizualnie, pełna akcji strzelanina pozostaje wierna zasadom rozgrywki z oryginału i niewątpliwie zahipnotyzuje wielbicieli żywych barw i nieustannej akcji. Gotowi na pokierowanie Pazurem – potężnym statkiem kosmicznym i niszczenie śmiercionośnych stworzeń, które błąkają się po geometrycznych pryzmatach? Tempest 4000 to trzy tryby rozgrywki i setka poziomów do pokonania, więc jest gdzie i z czym powalczyć.

Oryginalny Tempest to jedna z pierwszych gier wideo wykorzystujących wektorową grafikę 3D, na dodatek sprawnie współgrająca z rytmiczną muzyką, która od zarania serii towarzyszy grze. Obecnie w Tempesta 4000 mogą grać posiadacze PC, PlayStation 4 oraz Xboxa One. Właściciele nowego VCS-a i Switcha muszą poczekać jeszcze tylko kilka tygodni.