Gra Sylwestra Osika wydana w połowie roku na PC doczekała się konwersji na Switcha, co oznacza, że już 27 listopada wyruszymy na neonowe trasy low poly, by pościgać się maluchem w retrofusturystycznym klimacie, pachnącym niekiedy jak stolica Polski. Autorzy wyścigów przyznają się do inspiracji państwami bloku wschodniego, a podczas zabawy będzie nam towarzyszyć muzyka synthwave.

Electro Ride to neonowa ścigałka pełna wyrazistych barw, dużych prędkości i wrażliwych na kolor pasów nitro. To oczywiście gra mocno zręcznościowa, przy czym spore znaczenie ma też fizyka. Każdym autem jeździ się nieco inaczej, a czasem konieczne jest hamowanie. Całość jest osadzona w alternatywnym świecie, który łączy w sobie szarobure realia środkowowschodnich państw europejskich w XX w. z retrofuturystycznym szaleństwem neonowym” – mówi twórca gry, Sylwester Osik.

Wzorem dla 21 pojazdów dostępnych w grze były konstrukcje XX-wiecznych samochodów, tworzone przez inżynierów PRL, NRD, Czechosłowacji, Bułgarii i ZSRR. 20 tras oparto na miastach z państw należących w latach 1945-1989 do komunistycznej strefy wpływów (m.in. Warszawa, Berlin Wschodni, Praga, Sofia i Moskwa).

W Electro Ride: The Neon Racing można ścigać się w trybie fabularnym (zajmującym ok. 4 godzin na najłatwiejszym poziomie trudności) oraz time attack, last man standing i ghost race. Możliwa jest również gra wieloosobowa na podzielonym ekranie.

To wyścigi, które spodobają się m.in. fanom ścigałek w stylu Horizon Chase Turbo, OutDrive czy Neon Drive. Electro Ride: The Neon Racing jest przy tym jednak całkowicie unikalną propozycją, z niespotykaną dotąd retrofuturystyczną wizją rzeczywistości. Odpowiedniego stylu nadaje ściganiu też oryginalny soundtrack pełen brzmień synthwave, przygotowany przez Macieja Kuleszę, który pracuje także m.in. nad muzyką do Shadow Warrior 3” – dodaje Sylwester Osik.

Premiera Electro Ride: The Neon Racing na Switchu została zaplanowana na 27.11.2020 r. Gra będzie dostępna w cyfrowej dystrybucji, w Nintendo eShop.