Takie coś to ja rozumiem – nie jakieś rozdrabnianie się! Zamiast prostego arcade sticka dostajesz też konsolę – no któż by się obraził? Chyba, że cena będzie jakaś zabójcza…

Co prawda informacja o NEOGEO Arcade Stick Pro pojawiła się już na początku miesiąca, ale wtedy praktycznie nie było żadnych informacji na temat tego jakże ciekawego ustrojstwa. Teraz wiemy trochę więcej i sprawa zapowiada się bardziej niż smacznie.

SNK w kwestii designu powołuje się na inspirację kontrolerem dla NEOGEO CD – tylko powiększonym do wymiarów arcade sticka. Faktycznie widać pewne podobieństwo. Kontrolero-konsola ma być dostępna na całym świecie, ale nie znamy niestety jeszcze ceny oraz daty premiery. Wiemy natomiast, że mamy do czynienia z dwoma trybami działania – Arcade Stick Mode oraz Console Mode. Powyższa grafika może też rzucić światło na kilka funkcjonalności tej zabaweczki.

Kwestia trybu joystick/arcade stick jest raczej prosta – możemy podłączyć kontroler pod PC-ta lub do NEOGO mini i będzie nam po prostu dobrze służył. Jeśli ktoś gra sporo w bijatyki na blaszaku to w sumie może być całkiem niezła opcja. Myślę, że w przypadku NEOGEO mini ten arcade stick też się sprawdzi i będzie dużo wygodniejszy niż kontrolki „przeczepione” do konsoli (ze względu na ich wielkość!).

To co najciekawsze kryje się jednak w trybie konsoli. Otóż – kontroler będzie miał wgranych 20 gier i wystarczy, że podłączy się go do telewizora kablem HDMI. a już będzie można łupać w te tytuły. Co prawda nie znamy listy gier. ale mamy do czynienia z arcade stickiem produkcji SNK to strzelam, że będą to w większości lub w całości bijatyki. W sumie nie ma co narzekać, bo ten gatunek był świetnie reprezentowany na NEOGEO. Do tego będziemy mogli grać w dwie osoby – wystarczy podłączyć pada do NEOGEO Mini albo drugiego arcade sticka. Świetnie pomyślane! Teraz pozostaje tylko kwestia ceny oraz doboru gier – jeśli obie rzeczy będą sensowne to może z tego być hit!