…i zapowiada demo gry. Kolejny świetnie zapowiadający się remake Capcomu zbliża się wielkimi krokami, deweloperzy wchodzą zatem w ostatnią fazę promowania swojego hitu.

Przede wszystkim zapowiedziano wersję demo gry. Choć nie podano żadnej oficjalnej daty jej wypuszczenia, biorąc pod uwagę premierę tytułu można bezpiecznie założyć, że będzie to miało miejsce w przeciągu najbliższego miesiąca.

Możemy także rzucić okiem na samą rozgrywkę, udostępniono bowiem dość obszerny materiał. Ukazany fragment gry to kilkanaście minut zmagań Jill Valentine, których wisienką na torcie jest spotkanie z przerażającym Nemesis. Jego wstępna prezentacja sprawia wrażenie, że ten przeciwnik będzie jeszcze bardziej wymagający od swojej oryginalnej wersji.

Resident Evil 3 Remake wygląda wyśmienicie i wydaje się, że ma szansę powtórzyć – a może nawet przebić – sukces remake’u drugiej części z ubiegłego roku. O tym przekonamy się już niebawem, bo 3 kwietnia, gdy gra będzie debiutować na PC, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One.