Po Dead Space i Alien: Isolation pozostał nam niedosyt survival horrorów rozgrywających się na statkach kosmicznych. W tym miejscu brytyjski Sunscorched Studios przybywa z odsieczą ze swoim trzecioosobowym Negative Atmosphere.

Rozgrywka bazuje na utartych schematach – główny bohater, Samuel Edwards, uwięziony na pokładzie statku TRH Risanov walczy o przetrwanie ze swoimi byłymi kolegami, których epidemia zamieniła w potwory. Przemierza okupioną krwią dawnych załogantów drogę do jedynego wyjścia (swoją drogą, kto tak projektuje statki kosmiczne). Czas ucieka, zasoby się kurczą, a niebezpieczeństwa czyhają za każdym rogiem. Negative Atmosphere obiecuje wyzwania rzucone naszemu postrzeganiu rzeczywistości i moralności oraz konsekwencje dokonywanych wyborów (w tym zmiany stanu psychiki bohatera, odbijające się na jego reakcjach. Walka z pająkowatymi przeciwnikami, niestabilnie funkcjonującymi robotami w atmosferze pełnej cieni, gdzie jedynym towarzyszem jest głos matki-komputera pokładowego przypomina standardy dobrze znane z Obcego. I bardzo dobrze, bo na takie horrory czekamy. Za mroczną atmosferą gry stoi grafika poskładana w Unreal Engine 4.

Negative Atmosphere zmierza na PC na Steamie oraz GOG-u i Epic Games Store. Przybliżonej daty wydania gry jeszcze nie znamy.