W oficjalnym sklepie firmy Microsoft pojawiła się gra zatytułowana Necromunda: Hired Gun, która wcześniej nie została oficjalnie zapowiedziana. Prawdopodobnie to niezamierzony wyciek informacji.

Jak można się dowiedzieć na stronie produktu, Necromunda: Hired Gun da nam szansę wcielić się w rolę najemnika. Pieniądze, niezawodna broń oraz wierny pies, czy trzeba czegoś więcej? Gra będzie przepełniona szybką akcją i sporą dawką przemocy, a wszystko to zostanie osadzone w uniwersum Warhammer 40,000. Konkretnie – istotną rolę odegra tu miejsce określane mianem hive city. Gracz będzie wybierał odpowiadające mu kontrakty, polował na wskazane w nich cele, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to również odbierał obiecane wcześniej nagrody.

Necromunda: Hired Gun ma bohatera, który udoskonala swoje ciało różnego rodzaju wszczepami. Przykładowo, umożliwia to uzyskanie takich zdolności, jak chociażby bieganie po ścianach. Jeżeli natomiast chodzi o wiernego towarzysza w postaci psa, to nie będzie on jedynie ozdobą. Czworonóg potrafi wywęszyć ofiary, a następnie je zabić. Godne uwagi jest również to, że różnego rodzaju broń będzie mogła być modyfikowana. Data premiery podana w sklepie Microsoftu to 1 czerwca 2021. Oto skromna galeria screenshotów: