Demony pochodzące z innego wymiaru zamieniły większość ludzkości w zombie i przerażające stwory. Jedyne czego możemy dokonać, to przetrwać apokalipsę nieumarłych zanim przeminimy się w wygłodniałe bestie.

Survivalowa gra z zombiakami w tle, tworzona przez studio Mono Software, umożliwi graczom zwerbowanioe grupy ocalałych, przygotowanie ciężarówki, założenie osady i zebranie niezbędnych zapasów. Plan rozwoju obejmie budowanie domów i schronów, infrasktruktury umożliwiającej dystrybucję energii, urządzeń do oczyszczania wody oraz produkcję samochodów. W Nearly Dead otrzymamy możliwość sterowania różnorodnymi stworzeniami, począwszy od humonaidów i ludzi, a kończąc na… koniach, krowach i myszach. Dopasujemy odpowiednie elementy wyposażenia, chwycimy w dłonie niszczycielskie karabiny i rozprawimy sięz wszędobylskimi antagonistami (m.in. nieumarłymi, potworami i diabłami) w bitwach toczących się w czasie rzeczywistym.

Data premiery Nearly Dead została zaplanowana na trzeci kwartał 2021 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).