W końcu nadeszło lato i wróciły upragnione wakacje. Otrzymany list od ciotki mieszkającej w Transylwanii z zaproszeniem, to idealny sposób na oczyszczenie głowy i podjęcie decyzji kim chcesz zostać w życiu. Po przyjeździe na miejsce możesz odkryć, że pochodzisz z rodu czarownic i otrzymać propozycję zapisania się do Instytutu Magii.

Po pozytywym przyjęciu gry Gibbous – A Cthulhu Adventure, wydanej w 2019 roku, rumuńskie studio Stuck In Attic przygotowuje kolejną propozycję dla fanów przygód w Transylwanii. Near-Mage to przygodówka point and click oparta na narracji, w której mamy doświadczyć wciągającej historii rozgrywającej się w mitycznej krainie Siedmiogrod, rojącej się od fantastycznych stworzeń. Zajmiemy się eksploracją ponad 80 środowisk, stworzymy własny zestaw czarów (i użyjemy go podczas rozgrywki), a także wejdziemy w interakcję ze zróżnicowanymi postaciami. Weźmiemy również udział w magicznych zajęciach ucząc się warzyć tajemnicze mikstury i wykorzystywać swoje rosnące moce w trakcie potyczek z nieprzyjaciółmi. Wszędobylskie wampiry, śmiercionośne zjawy, czy przebiegłe ghule to tylko niektórzy z przeciwników stojących na naszej drodze.

„Podróżowaliśmy po regionie zbierając ludowe opowieści, odkurzaliśmy starożytne tomiszcza w zapomnianych archiwach i słyszeliśmy historie od ludzi z odległych wiosek, które sprawiły, że włosy stanęły nam dęba. Wierzymy, że dzięki tym badaniom uda nam się stworzyć wyjątkową grę.” – deweloperzy Stuck In Attic

Premiera Near-Mage nie została jeszcze zapowiedziana. Gra ma ukazać się na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.