Z okazji zbliżającej się wersji Early Access – gra DreamStorm Studios doczekała się kolejnego trailera. Natural Instincts to całkiem oryginalne podejście do pomysłu na rozgrywkę, co jest odświeżającą odmianą na tle innych gier.

Nie będziemy budować imperium i toczyć wojen, zamiast tego zajmiemy się utrzymaniem równowagi w przyrodzie. Ochrona środowiska i pomoc leśnym zwierzętom, mniej więcej takie będą nasze priorytety w Natural Instincts. Twórcy tłumaczą, że ich gra ma być relaksującym doświadczeniem, dającym wgląd w życie europejskich lasów. Gracze będą mogli dowiedzieć się czegoś o gatunkach zwierząt, a także podjąć się ich ochrony przed różnego rodzaju zagrożeniami. Ciekawe jest to, że jednym z takich zagrożeń są… ludzie. Dodatkowo tytuł oferuje możliwość tworzenia nowych pokoleń, a gracze mogą dbać o to, żeby kolejne generacje były silniejsze od poprzednich.

Gra trafi do Early Access już 1 czerwca 2021 roku. Więcej informacji na temat Natural Instincts znajduje się na oficjalnej stronie Steam.