Otoczony mrokiem świat, którego ciemność rozświetla jedynie blask głównego bohatera. Powoli powracające do życia otoczenie, które odkrywa swe sekrety i tajemnice.

Wraz z towarzysząca nam narratorką będziemy zbierać okruchy wspomnień i odtwarzać historię tych, którzy przed wiekami zamieszkiwali to miejsce.

Narru: the Forgotten Lands ma być fabularną grą z łamigłówkami, nastawioną na satysfakcjonującą eksplorację. Będziemy obserwować powracająca do życia, wypełnioną magią wyspę, odkrywać tajemniczą cywilizację, niegdyś zamieszkująca ten świat i chłonąć mistyczną atmosferę Narru. Zwiedzimy ukryte przejścia i ruiny, wysłuchamy głosu bogini, towarzyszącej nam w podróży. Światło, które będziemy nieść ożywi przestrzeń, przywracając barwy kwiatom, trawom i drzewom. Zagadki będą wymuszać główkowanie przy każdorazowej próbie uruchomienia starożytnych mechanizmów, a podpowiedzi odnajdziemy na naściennych malowidłach lub w zakątkach wyspy. W miarę postępów grze – uzyskamy nowe umiejętności, w tym możliwość przemieszczania się po wodzie, co otworzy drogę do kolejnych miejsc. Przeszukiwanie starożytnych ruin umożliwi zdobycie magicznych kluczy i odkrywanie wspomnień, co da nam okazję do poznania historii zamieszkującej niegdyś wyspę cywilizacji.

„Na rynku dostępnych jest wiele gier logicznych, ale chcemy, aby Narru było czymś więcej niż tylko kolejną relaksującą grą z zagadkami. Chcemy, aby było to doświadczenie z głęboką narracją i hipnotyzującym systemem malowania świata, który pozwala oderwać się od codziennych zmartwień. To gra, która pomaga uspokoić umysł. W przypadku Narru chcieliśmy zgłębić ideę ożywiania świata, zamiast niszczenia go.” – Michał Łazowski, dyrektor artystyczny DreamStorm Studios

Narru: the Forgotten Lands zmierza na PC i dostępne będzie na platformie Steam.