Maxis i The Sims Studio wprowadziły do gry pierwszą pregenerowaną postać transpłciową.

W 2016 roku Electronic Arts rozpoczęło współpracę z GLAAD, jedną z największych organizacji zajmujących się sprawami osób LGBTQ, w celu „zniesienia granic płciowych w grze”. W rezultacie tej współpracy do Sims 4 dodano szereg opcji pozwalających graczom dowolnie personalizować cechy płciowe swoich simów. Teraz, przy okazji wydania najnowszego dodatku do gry, Island Living, twórcy poszli o krok dalej, wrzucając do niej swoją pierwszą transseksualną postać.

Informacja o tym podchodzi od youtuberki i partnerki EA w ramach programu Game Changers, w ramach którego koncern współpracuje z niezależnymi twórcami treści – lilsimsie – która wypatrzyła nową postać podczas ogrywania dodatku przed targami E3 – postać zobaczycie w okolicach 2:35 w filmiku poniżej. To kolejny ukłon w kierunku osób LGBTQ, po tęczowych strojachi flagach dodanych z okazji trwającego właśnie Pride Month. Entuzjazm z jakim lilsimsie opowiada o tak drobnym detalu może dawać pojęcie, jak ważne dla niektórych odbiorców są takie elementy.

Całe wideo zawiera parę ciekawych informacji na temat Island Living, autorka zwraca między innymi uwagę na możliwość budowania swoich budynków na nierównym terenie, co dotychczas było niemożliwe w Sims 4. Island Living to obszerne rozszerzenie do najnowszej odsłony Simsów dające nam możliwość zabawy w tropkialnych klimatach, stworzenia syreny i dania simom szansy na cieszenie się czystą wodą, słońcem i plażą.