Mam wrażenie, że słowiańskie klimaty za rzadko pojawiają się w grach. Szkoda bo myślę, że takie motywy mogą stanowić świetną podstawę do gry. Dlatego ucieszyłem się jak zobaczyłem jak wygląda Yaga – tutaj tego pełno!

Co to ta cała Yaga? To action RPG w klimatach słowiańskich, gdzie gramy jednorękim kowalem Ivanem. Niby nic specjalnego, ale wygląda całkiem nieźle i stylowo. Można to zobaczyć w trailerze poniżej:

Prawda, że zachęcające? Uwagę przykuwa też bardzo charakterystyczna i pasująca do całości klimatu muzyka. Te słowiańskie motywy też nadają całości specyficznego posmaku. Twórcy gry – Breadcrumbs Interactive – twierdzą, że każdy z naszych wyborów w grze będzie miał znaczenie i może zmienić podejście innych postaci do nas a efektem może być klątwa lub odpowiednie błogosławieństwo. Takie zapewnienia słyszałem w przypadku wielu tytułów, więc zobaczymy. Co ciekawe – pogańskie zwyczaje czy przesądy mają w grze spełniać bardzo ważną rolę. Podobno też w grze ma być dostępne bardzo dużo rodzajów broni czy talizmanów i innych artefaktów. Ma to sens – Ivan jest przecież kowalem i pewnie będzie można wykuć mnóstwo własnego sprzętu. Tutaj z kolei możemy się przyjrzeć temu jak wygląda walka w Yaga:

Cóż – wygląda to nieźle i dynamicznie. Ciekawi mnie czy Ivan będzie miał do dyspozycji specjalne ataki lub zaklęcia i jak będą one wyglądać. Bardziej ogólny pokaz rozgrywki możemy obejrzeć tutaj:

Yaga ma wyjść na Switcha, Xboxa One, PlayStation 4 oraz PC (Epic Games Store) w listopadzie.