Dzięki społeczności moderskiej, fani gry znów dostaną możliwość kluczyć po średniowiecznych zamczyskach i zalanych lawą katakumbach.

„Epochs of Enmity” to dodatkowy epizod, który powstaje jako kolaboracja różnych twórców map ze społeczności Quake’a. Autorzy wypuścili dziś zwiastun, który informuje o zawartości: dziesięć nowych etapów okraszonych świeżą ścieżką dźwiękową. Na filmie możemy też zobaczyć krótkie urywki tego, czego będziemy się mogli spodziewać po pełnej produkcji. Całość jest ambitnie określana jako „nieoficjalny szósty epizod”*

Osobiście czuję się przekonany, ale jeśli ktoś jeszcze się waha to na dodatkową zachętę powiem, że jeden z poziomów został stworzony przez naszego rodaka – Jarosława „Jpal” Paluchiewicza. Miałem okazję już w przeszłości ogrywać mapy, które stworzył Jpal i zawsze świetnie się bawiłem – nie mam wątpliwości, że i tym razem dowiezie jakość, a jeżeli pozostałe poziomy pochodzą od równie utalentowanych ludzi to przyznam, że nie mogę się doczekać… a na szczęście nikt nie będzie czekał długo, bo premiera dodatku już jutro!

UPDATE: Dodatek już jest dostępny. Link do pobrania można znaleźć na tej stronie.

*Jeżeli po przeczytaniu tego zdania pomyśleliście: „Uno momento! Przecież w podstawowym Quake’u były tylko cztery epizody!” to przypominam, że w 2016 roku, na 20-lecie Quake’a, studio MachineGames (twórcy nowych Wolfensteinów) wydało jubileuszowy, piąty epizod zatytułowany „Dimension of the Past”. Można go pobrać za darmo z Internetu chociażby tutaj.