Z niegasnącą pasją powtarzam jak cieszy mnie aktualny renesans retro-strzelanek z perspektywy pierwszej osoby. Temat jest obecnie tak popularny, że sporo wskazuje iż doczeka się… własnego czasopisma!

Publikacja nosi tytuł „E1M1” (już się dobrze zaczyna, nie?) i w chwili obecnej trwa na jej rzecz zbiórka w serwisie Kickstarter. Wprawdzie do końca zostało jeszcze 16 dni, ale autorzy już przekroczyli ustanowiony przez siebie próg ponad pięciokrotnie. A zatem wydanie magazynu zdaję się być już tylko kwestią czasu.

W ramach promocji udostępniono dla wszystkich za darmo cyfrowe wydanie „zero”, które daje obraz tego czego będziemy się mogli spodziewać po kolejnych numerach. Przeczytamy w nim m.in. retro-recenzję Wolfenstein 3D w wersji na SNES-a, a także tekst, który stanowi przegląd rakietnic z różnych FPS-ów. Wspomniany numer możecie znaleźć tutaj (po kliknięciu na „kartkę” przechodzimy do trybu pełnego okna, a w nim dodatkowo u góry strony znajdziemy opcję lupy). Gdybyście zaś zechcieli porozmawiać z autorami to zachęcam do dołączenia na oficjalny serwer Discord.

Trzymam kciuki za inicjatywę! Przekazuję też podziękowania dla Przemysława Milińskiego za poinformowanie mnie o tym projekcie.