Jesteś zwolennikiem japońskiej szkoły RPG a serię Final Fantasy wielbisz od czasów pierwszej odsłony? A może pełnię szczęścia odnajdujesz w grach MMORPG? Jeśli tak, mam dla Ciebie doskonałą informację!

Jak poinformowało na Twiterze Square Enix, w porozumieniu z JSC Games oraz GAEA Mobile (odpowiednio południowokoreański i chiński developer specjalizujący się w tworzeniu gier na urządzenia mobilne), powstaje Final Fantasy XV Mobile MMORPG. Fabuła zapowiedzianego tytułu, rozgrywająca się równolegle do wydarzeń z przygód Noctisa i Prompto, choć momentami zespolona, oferować będzie całkowicie nowe tereny przeznaczone do eksploracji oraz linię skryptu uzupełniającą się o wydarzenia z oryginalnej wersji gry.

Final Fantasy XV Mobile (chociaż nie jest to oficjalny, a jedynie zasugerowany przez twórców tytuł gry – przyp.red.) powstaje w oparciu o Unreal Engine 4. Więcej na temat samego gameplayu i potencjalnych rozwiązań zdradził serwisowi Enduins dyrektor generalny JSC. Choć przyznać trzeba, że więcej tu marketingowych zapewnień niż konkretów, z których można wyciągnąć jakiekolwiek wnioski…

„Final Fantasy XV Mobile będzie oferował wciągającą historię, atrakcyjne postacie i cechy charakterystyczne dla gatunku jRPG. Dokładamy wszelkich starań, aby zaimplementować styl rozgrywki charakterystyczny dla serii. ” – Park Ji-young

Premiera gry będzie miała miejsce najpierw w Chinach, aczkolwiek warto dodać, że Square Enix planuje jej globalną ekspansję na wzór Final Fantasy XV Pocket Edition.