Ten rok niewątpliwie upłynie nam pod znakiem punków i cyberpunków. Bez wielkiego rozgłosu powstaje bowiem jeszcze jedna gra o najemniku realizującym w świecie pełnym neonów swoje zadania.

Project Downfall spędził w Early Accessie już rok, w tym czasie wiele się pozmieniało – przede wszystkim w zakresie dostępnych map i zmian w mechanice.

To nie będzie sztampowy FPS, bo mechanika walki obliczona jest na slow motion (napędzane pigułkami) i taktykę – zawsze będzie brakować amunicji, zawsze trzeba będzie wykazać się najpierw pomyślunkiem, później siła ognia.

Bez wątpienia demo Project Downfall, gry stworzonej przez połączone siły MGP Studios i Solid9 Studio, już teraz robi wrażenie, przede wszystkim oryginalną oprawą graficzną i mechaniką, czerpiącą częściowo z dawnych FPS-ów i Superhot. To wszystko razem może okazać się piekielnie dobrą mikstura. Daty premiery jeszcze nie znamy, możemy jednak już teraz zagłębić się w tym neonowym Kingpinie we wczesnym dostępie (za 35 zł) lub w oferowanym bezpłatnie demie.