Każdy może za darmo wypróbować klasycznego FPSa, którego właśnie pichci studio Saibot Studios. Demo gry FPS właśnie trafiło na Steama.

Gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi Hellbounda, byłem nastawiony sceptycznie. Z jednej strony jest to przedstawiciel gatunku wyjątkowo bliskiego mojemu sercu, a z drugiej wszystko co w nim zobaczyłem wyglądało bardzo „plastikowo”. Fakt, że pierwsza grywalna wersja zawierała jedynie prezentację trybu survival nie pomagał – spodziewałem się, że to będzie projekt nastawiony na szybki skok na kasę i wykorzystanie nostalgii niszowej grupy docelowej, a poza wspomnianym trybem nie ujrzymy nic, lub przyjdzie nam na to długo czekać, a końcowy produkt będzie wyjątkowo niskiej jakości.

Dziś mogę z ulgą wypluć wszystkie powyższe słowa! Autorzy zamiast iść drogą Early Access przygotowali darmowe demo trybu kampanii dostępne na Steam. Pozostawiło ono u mnie dużo lepsze wrażenie niż to pierwotne i zachęcam do jego wypróbowania. Łapcie zapowiedź sygnowaną jakże trafnym hasłem „tired of the ETERNAL wait?”:

Jaka jest gra każdy widzi i w zasadzie na tym można by poprzestać, ale chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na elementy, których na powyższym filmie nie widać, a które wywołały u mnie uśmiech i nie wątpię, że w pełnej wersji będzie ich więcej. Po pierwsze, przy uruchomieniu dema wita nas prowokacyjny komunikat, który nie owija w bawełnę:

Nie są to czcze pogróżki, bo rzeczywiście akcja jest wartka, a zalecany (żeby nie powiedzieć: „konieczny”) jest stały ruch, który pozwoli nam unikać ataków przeciwnika. Drugi uśmiech przyszedł po ukończeniu jedynego dostępnego w demie etapu o tytule odpowiadającym malowniczości otaczającej scenerii – „Unholy Lands”. Oczom tym, którym się to uda ukaże się widoczny niżej screen podsumowujący nasze osiągi. Wygląda znajomo? 😉

Pełna wersja ma nadejść jeszcze w tym roku, a że mamy końcówkę listopada to fani staroszkolnych strzelanek mogą zacierać rączki. Na koniec chciałbym podziękować Tomaszowi „FLUFF” Kuczowi, który poinformował mnie o wydaniu wersji demonstracyjnej. Przekazujcie tę informację dalej FPSowej braci 🙂