Trafia wprawdzie dopiero 6 maja, ale już teraz fani kosmicznego uniwersum powinni tę datę zaznaczyć w kalendarzu. Właśnie została bowiem zaplanowana premiera bogato ilustrowanej encyklopedii statków kosmicznych z uniwersum Star Trek Gene Roddenberry’ego z lat 2151-2293. Książka po raz pierwszy w historii przedstawia rozwój Gwiezdnej Floty w ujęciu chronologicznym, uwzględniając również mniej ważne jednostki, które mogły umknąć uwadze widza.

Co więcej, rzeczona lektura opisuje wszystkie najważniejsze jednostki kosmiczne, które pojawiały się w serialach telewizyjnych spod znaku Star Treka („Enterprise”, „Discovery”, „The Original Series”) oraz filmach o przygodach załogi U.S.S. Enterprise NCC-1701 pod wodzą kapitana Jamesa T. Kirka. Z tego co udało się nam dowiedzieć, oprócz przedstawienia poszczególnych statków, zawierać będzie także szczegółowe ilustracje każdego okrętu wraz z opisem technicznym i historią jednostki. Dzięki niej dowiesz się, jak ewoluowała myśl techniczna Gwiezdnej Floty, poznasz pierwszy ziemski statek, który przekroczył prędkość światła i odkryjesz wiele istotnych szczegółów dotyczących najsłynniejszych kosmicznych bitew.

Ilustratorami rzeczonej pozycji są Fabio Passaro, Ed Giddings, Adam Lebowitz oraz Robert Bonchune, zaś polskiego przekładu pozycji podjęła się Klaudyna Cwynar. Całość liczyć ma 192 strony a wydanie w twardej oprawie będzie pięknie prezentować się na półce fanów serialu. Których, jak pewnie słusznie podejrzewam, nie brakuje pośród czytelników Pixelposta.

PS Statki w tej książce to jednostki kanoniczne, które wystąpiły w jednym z seriali telewizyjnych Star Trek albo w filmach. Niektóre z nich są mało znane, gdyż pojawiły się jedynie jako wraki pozostałe po bitwie pod Wolf 359, ale były tam obecne. Wszystkie pochodzą z głównej linii czasowej i nie są tu brane pod uwagę jednostki, które ujrzeć można w filmach nakręconych po 2009 r.