Najnowsza gra z serii Halo otrzyma cross-play i cross-progression. Oznacza to, że gracze cieszący się Halo Infinite będą mogli bez problemu grać z przyjaciółmi z różnych platform, a dodatkowo jest to również potwierdzenie możliwości przenoszenia swoich postępów w grze.

Wspomniane cross-play i cross-progression będzie dostępne pomiędzy PC, Xboxem Series S i X, a także Xboksem One. Jeżeli z jakiegoś powodu zechcemy rozpocząć Halo Infinite na konsoli Xbox, a potem przyjdzie nam ochota zagrania na PC, wtedy wszystkie postępy zostaną bezproblemowo przeniesione na komputer stacjonarny. Dodatkowo Microsoft potwierdza, że gracze z platformy PC otrzymają wsparcie dla ekranów typu ultrawide, gracze uzyskają również dostęp do zaawansowanych opcje graficznych.

Halo Infinite miało być tytułem wspierającym promocję konsol Xbox Series S i X, jednak prace nad grą opóźniły jej premierę. Przyczyną była m.in. fala krytyki, spowodowana opublikowanym nagraniem z rozgrywki.. Łatwo sobie wyobrazić, że teraz Microsoft będzie chciał zapewnić wysoką jakość tytułu za wszelką cenę oraz zadowolić fanów serii. Szczegóły dostępne we wpisie na Xbox Wire.