Logitech Ergo M575 w dwóch wariantach kolorystycznych to jeden z niewielu przedstawicielu gatunku gryzoni wywróconych do góry brzuszkiem – czyli trackballi – urządzeń, które podczas pracy gładzimy po kulce.

Bezprzewodowe Ergo M575 wyglądają jak pokaźna mysz komputerowa z kulką umieszczoną pod kciukiem. Takie rozwiązanie minimalizuje przestrzeń potrzebną do swobodnej pracy i daje komfortowe oparcie dla nadgarstka i utrzymuje palce w naturalnej pozycji (rolka trackballa została umieszczona pod kątem). Bezprzewodowy Logitech Ergo M575 będzie dostępny w kolorze grafitowym lub białym. Urządzenie zasilane jest z bateri AA, wykorzystanie Bluetooth Low Energy sprawia, że trackball może na jednej baterii działać nawet 24 miesiące.

Ciekawostka: Ergo M575 jest produktem ekologicznym, którego znaczna część elementów wykonanych z plastiku pochodzi z PCR (recyklingu poużytkowego) – to 50% tworzyw w wersji grafitowej i 21% w białej. Papierowe opakowania Ergo M575 również pochodzą z lasów posiadających certyfikat FSC (R). Nie znamy dokładnej daty premiery urządzeń w Polsce, pojawią się one niebawem na stronie producenta. Cena detaliczna ma wynosić ok. 49 euro.