Krakowskie studio Blinkclick Games przygotowuje kooperacyjną przygodówkę opartą na narracji, w której stoczymy walkę o przetrwanie na (pozornie) bezludnej wyspie, po tragicznym rozbiciu naszej łodzi.

Sterując jednocześnie ojcem i synem (w trybie współpracy lub kontrolując obie postacie w pojedynkę) musimy się zjednoczyć, by przeżyć. Połączymy siły i pokonamy stojące na naszej drodze wyzwania, dzięki unikalnym zdolnościom każdego z bohaterów. Nieprzeciętna siła i wzrost ojca umożliwią mu wyważanie drzwi oraz przesuwanie ciężkich przedmiotów, podczas gdy syn wejdzie w wąskie szczeliny i przedostanie się do niedostępnych na pierwszy rzut oka miejsc. Podczas opartej na łamigłówkach rozgrywce, przeplatanej zręcznościowymi wyzwaniami, uciekniemy przed toczącymi się głazami, wejdziemy po skalnych ścianach, rozwiążemy zagadki środowiskowe i odkryjemy rodzinne relacje bohaterów My Father My Son – wszystko po to, aby przetrwać bój na wyspie z prześladującą nas tajemniczą istotą o niegodziwych zamiarach.

My Father My Son ma ukazać się na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch. Data premiery gry zostanie wkrótce zapowiedziana.