Ambasada RP w Pekinie, Instytut Polski w Pekinie, fundacja Indie Games Polska oraz China Indie Game Alliance zapowiadają koncert pod tytułem Polish Games – Creative Poland: The Concert.

Wiedźmin 3: Dziki Gon, Frostpunk, Ancestors Legacy, Driftland: The Magic Revival, My Brother Rabbit i The Vanishing of Ethan Carter pojawią się na koncercie promującym polskie gry i ich twórców. Wydarzenie odbędzie się w grudniu podczas targów WePlay Game Culture Expo w Szanghaju, a za wykonanie ma odpowiadać chińska orkiestra i polski dyrygent, choć nie wiemy obecnie, kto dokładnie podejmie się tego wyzwania. Ponadto organizatorzy chcą zaangażować do współpracy polskich wykonawców, którzy uczestniczyli w tworzeniu muzyki do wyżej wymienionych gier, jednak także tu nie znamy żadnych konkretów.

Choć koncerty muzyki z gier nie są niczym nowym, idea, żeby prezentować konkretnie polskie gry jest dość oryginalna. Brak informacji na temat wykonawców nie daje póki co nadziei na to, że podobny koncert zobaczymy gdziekolwiek indziej, czasu na zakup biletu do Szanghaju mamy wciąż całkiem sporo.