Zaplanowana na 18 maja 2023 r. premiera gry studia hiulit może przyciągnąć do ekranów wielbicieli Mr. Do!, Dig Duga oraz solidnej, pełnej wybuchów rozgrywki (jak w Bombermanie i jego klonach).

Murtop to gra, która ma wszystkie cechy solidnej, wybuchowej zręcznościówki z jakże przyjemną zabawą w kopanie tuneli i dołków. W warstwie fabularnej – to gra skromna – chodzi o to, by zapobiec inwazji kretów i żarłocznych marchewek. Jednak już oprawa wizualna przyciągnie wszystkie wygłodniałe zajączki, których tajemną mocą jest wybuchowa ****.

Niezależnie od konsekwencji pozostawianie eksplodującego (tego i owego) przez Murtiego (głównego bohatera) – gra przygotowywana do premiery na Steamie i Switchu właśnie doczekała się wersji demonstracyjnej (dostępnej również w serwisie itch.io), która wyraźnie dowodzi, że chiptune’y, eksplozje, 16-kolorowa paleta, lokalne tabele wyników i wszelkie cechy upodabniające Murtop do gry z epoki automatów aracade (256 jednoekranowych etapów z limitem czasu, rozgrywka w trybie TATE na Switchu, filtr CRT i attract mode) nigdy się nie zestarzeją. Podobnie jak Mr. Do!, Dig Dug i Bomberman!