Firma MSI wystartowała z konkursem kreatywności. Producent sprzętu komputerowego, będącego odpowiedzią na potrzeby twórców, poszukuje ambasadora marki. W przygotowanym konkursie na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 60 tysięcy złotych oraz perspektywa stałej współpracy z MSI.

Pierwszy etap konkursu potrwa do 18 października 2020 r.. Aby wziąć w nim udział należy stworzyć oryginalny projekt wyróżniający się właśnie tytułową kreatywnością, warsztatem technicznym oraz osobowością. Tematyka pracy jest dowolna, jednak powinna ona charakteryzować się unikalnym stylem, a także wyrażać osobowość twórcy.

Prace konkursowe powinny reprezentować portfolio, styl lub charakter twórcy. Gotowe materiały należy zamieścić w dowolnym serwisie w sieci. Może być nim kanał YouTube, Vimeo, Behance lub Instagram. Ważne, aby materiał był udostępniany jako publiczny oraz oznaczony następującymi hasztagami: #WEARECREATORS #AMBASADORKREATYWNYMSI. Do konkursu można złożyć kilka prac, jednak tylko jedną w danej kategorii:

  • animacja 2D/3D
  • fotografia
  • grafika 2D/3D
  • ilustracja
  • produkcja audio
  • wideo
  • inne

Następnie wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie firmy MSI.

Spośród wszystkich poprawnie wypełnionych zgłoszeń specjalna komisja powołana przez MSI wybierze 8 twórców, którzy wezmą udział w drugim, finałowym etapie konkursu. Finał potrwa od 2 do 15 listopada 2020 r. W tym etapie zmagań każdy z twórców będzie poproszony o zrealizowanie krótkiego, 60-sekundowego materiału video pokazującego jego proces kreacji i tworzenia. Przygotowane materiały zostaną opublikowane na kanałach MSI. Z 8 finalistów komisja wyłoni 2 zwycięzców, którzy otrzymają nagrody główne oraz tytuł „Ambasadora Kreatywnego MSI”. Prócz tego każdy z uczestników finałowego etapu otrzyma nagrodę specjalną oraz szansę na dalszą współpracę z MSI jako „Kreator MSI”.

Łączna pula nagród wynosi 60 tys. złotych. Główną nagrodą jest komputer MSI Creator P100A, monitor MSI PS341WU oraz laptop MSI Creator 15M. Sprzęty firmy MSI to nie zwykłe komputery. Są stworzone z myślą o potrzebach twórców oraz zostały zoptymalizowane i przetestowane do pracy na dużych plikach. Charakteryzują się wygodą pracy, wysoką jakością monitora, jak i odwzorowaniem kolorów i prędkością renderingu. Jako nagrody specjalne dla pozostałych finalistów przewidziano 6 tabletów Wacom Cintiq 16. Ten tablet charakteryzuje się nie tylko ekranem Full HD, ale także żywymi kolorami i bezbateryjnym piórkiem.