Jedna z najciekawszych platformówek ostatnich lat zmienia platformę. Hit z ZX Spectrum debiutuje na PC Windows.

Uważnym czytelnikom naszego bloga świetnie znane są gry z Panem Włosem: The Hair-Raising Adventures of Mr Hair, Mr Hair & The Fly oraz SuperHair. Teraz możemy sprawdzić, czy zabawa w ośmiobitowym stylu sprawdza się również na współczesnym komputerze.

Mr Hair and The Fly Redux to wciąż znakomita komnatówka, w której przemierzamy labirynty komnat oraz wykazujemy się zręcznością i koordynacją w skokach po platformach i unikaniu licznych przeszkadzajek (oraz dobrą pamięcią do mapy), ale w nowej wersji plansz jest prawie trzy razy więcej niż w pierwowzorze, doszły starcia z bossami i cut-scenki ilustrujące kosmiczną intrygę, w której bierze udział nasz bohater, a mniej uzdolnieni manualnie gracze mogą wybrać poziom trudności. Jednak duch oryginału – w tym styl graficzny i motywy muzyczne – na szczęście pozostały takie jak w oryginale.

Podobnie jak pierwowzór na ZX Spectrum, tak i nowy tytuł oferowany jest przez autorów za darmo lub za symboliczny datek, którego wpłatę rekomendujemy, bo przy tworzeniu gry bardzo się napracowali.

Aha. Nie możemy zapomnieć też o drugiej bohaterce gry: Musze, która doleci tam, gdzie Pan Włos nie doskoczy!