Oto produkcja, w której sprawdzimy się w roli menedżera zespołu filmowego, decydującego o większości aspektów pracy filmowców.

Jako gracz wyruszamy za kulisy produkcji, uczestnicząc w symulacji całego procesu powstawania filmu – od scenariusza, aż po premierę. Assemble Entertainment wraz z Odyssey Studios zapowiadają i demonstrują Movieshouse – symulator z elementami zarządzania, w którym gracz przejmuje stery nad wytwórnią filmową. Rozpoczniemy od lat 80., zajmiemy się zatrudnianiem załogi, tworzeniem scenariuszy i nagrywaniem filmów (licząc na nagrody), dbając o zadowolenie fanów oraz krytyków przez kolejne kilka dekad. Na początku startujemy z niewielka ekipą wielbicieli filmów i prymitywnym sprzętem, ale w końcu liczą się marzenia i ciężka praca. Mamy decydować o różnych aspektach produkcji filmowych, od tworzenia scenariuszy, przez wplatanie elementów artystycznych, po dobór gatunku naszego dzieła.

„Nie możemy się doczekać premiery naszego debiutanckiego tytułu. Naszym celem było uchwycenie wszystkich emocji, które dzieją się przed i poza kamerą oraz za kulisami. Z filmami przede wszystkim kojarzy nam się ze splendor i przepych premier, jednak to współpraca zdolnych scenarzystów, producentów i reżyserów odpowiada za powstawanie kinowych produkcji – Moviehouse prezentuje branżę z każdej perspektywy!” – Niklāvs Strads, założyciel Odyssey Studios.

Ciekawostkami w tej wirtualnej podróży przez showbiznes będą: rywalizacja o nagrody i nominacje, możliwość śledzenia zmian zachodzących w czasie, zarządzanie zespołem oraz udział w festiwalach filmowych. Moviehouse pojawi się na Windows i macOS pod koniec 2022 roku na Steamie oraz GOG-u. W ramach Steam Next Fest 2022 możemy wypróbować grę do 20 czerwca 2022 r.