Nie możemy przejść obojętnie obok menedżera zespołów reżysersko-aktorskich, którego korzenie sięgają fascynacji niemiecką grą ekonomiczną Movie Business na C64.

Dalsze losy tego projektu to pracowite przepisywanie mechaniki gry na język polski (w BASIC-u), a kiedy pamięci zabrakło – przesiadka na PC i jego 640 KB RAM-u oraz Pascala. Na przełomie tysiącleci o Movie Buissnes zrobiło się głośno za sprawą portali dla graczy i magazynów o grach. Kolejna edycja Movie Business 2 została przepisana na C# i w tej postaci egzystuje do dziś.

I choć interfejs pachnie drugą połową lat 90., to już sama mechanika rozgrywki skłoni nas do główkowania nad tabelkami, biznesplanami i odpowiednim doborem scenariusza, reżysera, obsady, a także promocji i gatunku filmowego. Cel? Zawładnąć portfelami widzów i dobrze na tym zarobić. Dobrze, że w tych czasach możemy chociaż pograć w kino, bo na wizytę w kinie jeszcze się nie zanosi.

Movie Business 2 dostępny jest za darmo na stronie projektu. Możemy oczywiście wesprzeć autora dotacjami, jeśli zabawa w produkcję filmową nas wciągnie.