Firma TaleWorlds Entertainment ogłosiła dziś na targach Gamescom 2022, że ich uznane RPG akcji Mount & Blade II: Bannerlord pojawi się na konsolach Playstation 4, Playstation 5, Xbox One i Xbox Series X|S 25 października.

Przygotowana jako tytuł na wiele platform od samego początku, wersja konsolowa Mount & Blade II: Bannerlord będzie mieć te same możliwości rozgrywki co jej pecetowy odpowiednik. Grę będzie można już wkrótce zamówić w przedsprzedaży w sklepach cyfrowych Playstation i Xbox jak i w pudełku. Obecnie dostępny wczesny dostęp na PC również zamieni się w wydanie pełnej wersji, jednocześnie z premierą na konsolach, również 25 października. Ale nie obawiajcie się: to ważny kamień milowy dla gry, ale nie koniec drogi dla Mount & Blade II: Bannerlord, która będzie otrzymywać aktualizacje w nadchodzących miesiącach.

Armagan Yavuz, CEO TaleWorlds Entertainment, skomentował:

“Te dwa lata były długą i pełną wyzwań drogą. Przygotowanie ogromnej i złożonej gry, takiej jak Bannerlord, na kilka platform, w środku pandemii, nie jest łatwym zadaniem. Dlatego jestem niesamowicie dumny z naszego zespołu za jego niestrudzoną, świetną pracę. Pomimo wyzwań była to również satysfakcjonująca droga: znaleźliśmy bardzo dużo synergii między konsolami a komputerami, których początkowo się nie spodziewaliśmy, synergii, które sprawiły, że gra się rozwinęła i była lepsza niż mogłaby być w innych okolicznościach. Nie możemy się doczekać aż gra trafi w ręce naszej niesamowitej społeczności, która wspiera nas na konsolach od czasu Warband.”

Możecie sami przetestować Mount & Blade II: Bannerlord na konsolach podczas targów Gamescom, w hali 9 na stoisku 22 lub w strefie biznesowej.