Milestone i Dorna Sports S.L. 22 kwietnia 2021 r. zabiorą nas w podróż. Raczej ekspresową i z naciskiem na zwycięzców w wyścigu, za to emocjonującą jak zawsze. Na dowolnym kawałku współczesnej konsoli (od PS4, przez PS5, od Xboxa One po Xboksy Series X/S, aż po Switcha) i PC.

Nowości w serii motocyklowych wyścigów obejmują wprowadzenie nowego trybu Kariery Managera, wymagającego strategicznego myślenia (zmierzymy się z SI kierującą losami innych bohaterów wyścigu i zarządzaniem ich karierami). Oznacza to również, że oprócz samych wyścigów, nasza uwaga skupi się na budowaniu perfekcyjnego zespołu i dostosowaniu motocykli do torów i warunków wyścigów.

W trybie Kariery Managera zarządzamy zespołem, który nie tylko odpowiada za znalezienie kontraktów, ale i dział R&D, rozwijany na bazie zdobywanych punktów (za wyścigi darmowe i te, wymagające nakładów finansowych). Wydatki, optymalizacja i wybory – wszystkie muszą być odpowiednio zbalansowane. Karierę w MotoGP 21 można będzie też zaczynać z pozycji drużyny juniorów, poczynając od Team Managera (wyszukującego sponsorów i kierowców), aż po Dyrektora Technicznego, zarządzającego działem R&D. Ten ostatni będzie kluczem do zwycięstwa, jeśli zadbamy o równomierny rozwój komponentów motocyklu. Poczynając od silnika, przez aerodynamikę, a kończąc na hamulcach i elektronice.

W zakresie rozgrywki – kilka zmian, do których będziemy musieli przywyknąć – takich jak monitorowanie temperatury hamulców, samodzielne wspinanie się na motocykl po przewrotce, kary za dłuższy przejazd okrążenia

Wersje MotoGP 21 dla PlayStation 5 i Xbox obiecują nam rozrywkę w 4K w 60 klatkach na sekundę i przy ulepszonym oświetleniu oraz znacznie szybszym ładowaniu etapów. W wyścigach online przewidziano udział do 22 uczestników. Natomiast posiadacze PS5 mogą liczyć na wykorzystanie efektów adaptacyjnych kontrolerów DualSense. Za umiejętności sterowanych przez komputer lub konsolę przeciwników odpowiada moduł sztucznej inteligencji ANNA, który ponoć da nam odczuć wysoki poziom konkurentów na jednośladach…