Debiut najnowszego rozszerzenia do Mortal Shell zbiegła się z rocznicą premiery wysoko ocenianego action RPG w souls-like’owym stylu. Z tego powodu studio Cold Symmetry ma dla nas urodzinową niespodziankę. Jeśli zdecydujemy się przez najbliżej pięć dni (licząc od środy, 18.08.2021 r.) zagrać w The Virtuous Cycle – dodatek zostanie na stałe przypisany do naszego konta.

Najbliższa środa to pierwsza rocznica upływająca od premiery Mortal Shell – dokładnie w rok od debiutu gry doczekaliśmy się rozszerzenia The Virtuous Cycle, wprowadzającego do zabawy tryb rozgrywki roguelike, nowa powłokę i ponad 100 dodatkowych umiejętności. Wymieniony dodatek zostanie udostępniony za darmo dla dotychczasowych posiadaczy Mortal Shell, które w pięć dni włącznie od rocznicy wydania gry odważą się zagrać w The Virtuous Cycle (od 18 do 23 sierpnia). Cena rozszerzenia po 23 sierpnia będzie wynosić 6,99 euro. 18 sierpnia jest także dniem, w którym podstawowa wersja Mortal Shell trafi do sprzedaży za pośrednictwem Steam. Okres promocyjny dotyczy wszystkich dostępnych platform: Steam, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X oraz S, Xbox One, Epic Games Store i GOG.COM. Na zachętę – nowy zwiastun filmowy:

„Od premiery Mortal Shell w sierpniu 2020 roku, zastanawialiśmy się, jak dać naszym fanom coś naprawdę wyjątkowego, co dowodzi naszego szczerego uznania za ich wsparcie. Rozszerzenie Virtuous Cycle zawiera mnóstwo treści, które pokochają fani tego gatunku, i zapewnia nowy, unikalny sposób na poznanie bogatego uniwersum Mortal Shell. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak nowi i starzy gracze wyruszą w głębiny Fallgrim I zmierzą się z naszym nowym trybem roguelike.” – Kiron Ramdewar, szef działu PC i konsoli w firmie Playstack, wydawcy Mortal Shell. Od czasu premiery w sierpniu 2020 roku Mortal Shell sprzedał się w ponad 500 000 egzemplarzy.