Potencjalny hit dla wielbicieli eksperymentów chemicznych, destylatorów i ukrywania niezbyt legalnego biznesu zostanie wypuszczony na rynek 27 października 2022 r.

Do zabawy dostaniemy możliwość kombinowania z 50 składnikami oraz ponad 30 różnych urządzeń, które umożliwią nam wytworzenie napitków o różnej mocy i smaku na bazie ponad 100 receptur. I na tym właśnie nielegalnym w czasach prohibicji interesie mamy zbić fortunę. Wszystko jest możliwe, przynajmniej do momentu, gdy nie zostaniemy złapani na gorącym uczynku. Po wydaniu wersji na PC możemy liczyć na wersje konsolowe, które pojawią się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Ponoć rozgrywka ma skupiać się na produkcji, eksperymentowaniu i smakowaniu domowych wytworów, które doprowadzą do zmieszania pięciu podstawowych walorów smakowych oraz napojów wyskokowych o zróżnicowanej mocy. W Moonshine Inc mamy mieć do czynienia z ponad setką przepisów zapożyczonych od legendarnych bimbrowników. Swoją drogą ciekawe, jak potoczyły się ich losy. Aspekty edukacyjne również uwzględniono, bo w trakcie rozgrywki mamy poznać procesy chemiczne stojące za destylacją i tworzyć tzw. zaciery od podstaw, ogrzewać gazowym ciepełkiem (dziś kosztowałoby to fortunę), wybierać odpowiednie frakcje alkoholu, bawić się w stężanie i rozwadnianie. W czym mam nas wspomóc bogate drzewo technologiczne i ekscytujące smaki mikstur, przyciągające klientów. Żadne imperium nie rozwinie się bez wsparcia centrum operacyjnego, więc i takowe wybudujemy (w pięciu możliwych lokalizacjach) w Moonshine Inc oraz skupimy się na jego rozwoju i wyposażeniu (w ponad 30 maszynek do destylacji). Biznesowa sekcja to wybór odpowiednich cen, rynku zbytu i sprawne reagowanie na potrzeby klientów. Może się zdarzyć, że nasze rozkwitające, bimbrowarnicze imperium rozpadnie się po wizycie federalnych, acz wtedy będzie można spróbować jeszcze raz…

Klabater obiecuje nam w grze misje fabularne i poboczne wydarzenia, losowe wyzwania oraz zetknięcia z mroczną stroną zacierowego biznesu. Wspomogą nas w tym wszystkim dziadek Donald i młodsza siostra Elly-Jane.