Symulator, którego akcja rozgrywa się w nadmorskim, kanadyjskim miasteczku w latach 80. Właśnie tam postaramy się odbudować swój biznes i ożywić podupadającą osadę.

Wcielając się w początkującego wędkarza zbadamy najdalsze zakątki oceanu (od mroźnych lodowców po wrzące gejzery), a także nauczymy się zarzucać sieci, zastawiać pułapki i łowić ryby w przeręblach. Oprócz tego zajmiemy się modernizacją naszej łodzi rybackiej, przyrządzaniem smacznych potraw i nawiązywaniem relacji z mieszkańcami miasteczka. Na wstępie rozpoczniemy przygodę z kuchnią mając do dyspozycji raptem kilka prostych przepisów, jednak z biegiem czasu w grze zdobędziemy książkę kucharską zawierającą wykwintne dania (takie jak płaszczka Noisette z polewą ze zrumienionego masła, czy ryba Mahi Mahi w miodowo-balsamicznej glazurze). W trakcie podróży odkryjemy tajemnicę Moonglow Bay, poznamy losy społeczności osady oraz spotkamy morskie, mistyczne potwory próbując jednocześnie skupić się na łowieniu ponad stu różnorodnych gatunków wodnych stworzeń.

Data premiery Moonglow Bay została zaplanowana na 7 października 2021 roku. Gra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole Xbox One i Xbox Series X oraz S.