Pod koniec zeszłego roku na Steamie pojawił się Moon Runner – projekt studia Fractal Interactive, który, choć skromniejszy, może konkurować z Death Stranding. Na jednym polu: dostarczania przesyłek z miejsca na miejsce.

W sumie to misji dwunogiego kuriera podejmowaliśmy się niemal w każdej komputerowej grze RPG, na zlecenie jakiegoś NPC przenosząc przedmioty z miejsca na miejsce. To co stało się kluczową mechaniką dla gry Hideo Kojimy, w Moon Runnerze https://store.steampowered.com/app/1755240/Moon_Runner/  jest głównym celem – najpierw trzeba będzie zadbać o aktywowanie monolitów rozrzuconych na powierzchni miniaturowego księżyca, później – przenieść kilka paczek z miejsca na miejsce (z jednego monolitu do innego). I tak w kółko, z kilkoma „ale”. Bo na księżycu zdarzają się patrolujące2 niektóre regiony roboty – dobrze wyposażone w broń energetyczną i rakiety. Nasz plecak i sumaryczny udźwig nie jest nieskończony, niekiedy zostaniemy dosłownie przygnieceni masą przesyłek. Przeszkodą może okazać się też odległość (ograniczona przez zasobność akumulatorów naszego skafandra), ukształtowanie terenu (bez modułowych drabin niektórych skałek nie da się pokonać) oraz odporność na strzały przeciwników (ratujemy się, aktywując osłonę).

Do naszej dyspozycji pozostaje skaner, wskazujący zagubione moduły, porozrzucane na powierzchni księżyca, wskaźnik położenia docelowych monolitów, a także opcja sprzedaży niepotrzebnych modułów i zakupu ulepszeń. W mroźnie-monochromatycznej oprawie graficznej kryje się naprawdę dobra gra. Miłej zabawy!