…znaczy się księżycowego łazika. Istnieją gry wielkie, większe i kultowe. Moon Patrol śmiało mógłby wjechać w podskokach od razu do tej ostatniej kategorii. Wprawdzie nic nie zastąpi doskonale zrealizowanej wersji Moon Patrola z automatów arcade, ale wersja dla 8-bitowych komputerów Atari niewiele ustępowała swojemu pierwowzorowi ze znacznie większych maszynek.

Teraz posiadacze 8-bitowych Atari zyskują jeszcze jedną wersję gry, która pierwotnie została wydana wyłącznie na kartridżach, później powstała crack z uszkodzoną muzyką, rozpowszechniany na taśmach i dyskietkach. Jeszcze później, połatana wersja cracka z poprawioną muzyką. Teraz doczekaliśmy się wariantu Redux w którym podmieniono wygląd gór, miasta, bazy z której startujemy, ekran tytułowy oraz duszki naszego skaczącego pojazdu (cokolwiek to jest, czołg, łazik, czy inne ustrojstwo) oraz skały i miny. Oto nowy, odkurzony Moon Patrol Redux:

…a tak Moon Patrol prezentuje się w oryginalnej wersji:

Za nową wersję Moon Patrol Redux odpowiada Paul „Playsoft” Lay oraz TIX. Grę możemy pobrać w postaci pliku XEX. Moon Patrol Redux doczekał się jak na razie dyskusji na forum AtariAge oraz płomiennych słownych pojedynków na polskim forum AtariOnline tu i tu.