Ośmioosobowy zespół z Bułgarii tworzący studio The Sixth Hammer zadebiutował na tegorocznych targach E3 przygodówką akcji z elementami metroidvanii.

Przejmiemy w niej kontrolę nad ostatnim ocalałym bohaterem umierającej kosmicznej cywilizacji, aby odszukać najcenniejsze źródło energii we wszechświecie. Tą energią jest… mleko znajdujące się na starożytnej planecie Potężnych Krów, utracone przez naszą społeczność po długim i brutalnym konflikcie. Podczas podróży zwiedzimy ręcznie wykonane, unikalne tereny i regiony, w których pokonamy ponad 20 rodzajów antagonistów uniemożliwiających nam osiągnięcie celu, jednocześnie odkrywając emocjonalną historię uniwersum Moo Lander. W miarę postępów w grze odblokujemy zestaw znaczących ulepszeń dla naszego kosmicznego statku, a także dokładnie zbadamy otaczające nas środowisko i wejdziemy w interakcję z rozmieszczonymi tu i ówdzie obiektami. Z każdym z kolei wyeliminowanym w boju przeciwnikiem nabędziemy doświadczenia, staniemy się silniejsi i otrzymamy przydatne umiejętności. Wykorzystamy nasz arsenał bojowy oraz uzdolnienia walcząc z ognistą Panią Lawą, skorumpowaną Tokstyczną Babcią, czy Królową Lodu – krową z darem zamrażania wrogów.

Data premiery Moo Lander została zaplanowana na 2022 rok na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Więcej informacji, a także demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.