Pedro (w pewnych kręgach znany również pod pseudonimem Panama Joe), awanturnik i poszukiwacz skarbów wykreowany ponad 35 lat temu przez Roberta Jaegera, powraca do grobowca Montezumy, ostatniego władcy Azteków. I na Atari XL/XE.

Montezuma’s Redux to przeróbka oryginalnej wersji wykonana przez pasjonatów z forum AtariAge i tamże za darmo udostępniona do pobrania. Zmiany dotyczą przede wszystkim warstwy wizualnej – poprawione zostały grafiki przedmiotów i potworów, nowego wyglądu doczekał się także główny bohater.

Jest zatem dużo ładniej, ale niezmieniony pozostał sam układ labiryntu komnat, a także charakter wyzwań stawianych przed graczem – nadal trzeba skakać po platformach, unikać czaszek i pająków, zbierać klucze i szukać drogi do dalszych partii grobowca z nadzieją, że tam właśnie ukryty jest legendarny skarb.

Montezuma’s Redux – podobnie jak prezentowana przez nas niedawno nowa edycja Lasermanii – stanowi doskonały pretekst, by powrócić do klasycznej gry sprzed lat. Pomyślne jej ukończenie może być także bodźcem do sprawdzenia kolejnych przygód Pedra, np. w ubiegłorocznej produkcji pt. Montezuma Again!