Jeśli dodamy do tradycyjnego prowadzenia własnego gospodarstwa opcję kolekcjonowania potworków (jak w Pokémonach lub Digimonach) to otrzymamy Monster Harvest – tytuł, który niebawem będzie miał swoją premierę na Switchu oraz Steamie, później planimalsy zawojują PlayStation 4 i Xboksa One.

Wydawca Merge Games oraz deweloper Maple Powered Games przygotowali grę action RPG z ciekawym podejściem do rozgrywki. Dbaj o swoją farmę, zbieraj kolejne potworki, a także przeprowadzaj ich mutację. Warto zwrócić uwagę na fakt, że twórcy wymyślili coś takiego jak planimals, co jest połączeniem słów roślina (ang. plant) oraz zwierzę (ang. animal). Mamy zatem sytuację, w której uprawy odegrają rolę naszych przyszłych towarzyszy, ponieważ to co wyrośnie z ziemi, może stać się potworkiem. Ponadto gra umożliwi budowanie własnych mebli do domu, czy wytwarzanie różnego rodzaju żywności. Mimo tego, główną atrakcją będzie trenowanie naszych planimalsów, które następnie wyślemy do walki. Twórcy zapowiadają 72 możliwe mutacje potworków. Walka będzie się odbywać w systemie turowym.

Premiera Monster Harvest jest przewidziana na 13 maja na Steamie oraz konsoli Nintendo Switch. Debiut na PlayStation 4 i Xboksie One ma mieć miejsce 3 czerwca.